Muzikë

The Gorillaz bashkojnë forcat me “This Goth Rock Godfather”!

The Gorillaz kanë formuar një ekip interesant për serinë “Song Machine”.
Së fundmi, sipas cicërimës në Twitter, ata kanë bashkëpunuar me këngëtarin e bendit legjendar The Cure, Robert Smith.

Kënga, në bashëpumim me Smith-in, është e gjashta me radhë në serinë “Song Machine”, e cila vjen pas “Pac-Man” me ScHoolboy Q, “Friday 13th” me Octavian, “How Far?” me Tony Allen and Skepta, “Aries” me Peter Hook and Georgia, Fatoumata Diawara në “Désolé” dhe  “Momentary Bliss” me Slowthai and Slaves.

Data e publikimit të këngës me Smith-in, ende nuk është bërë e ditur.

Related